Dr. Nemanja Popović: Fluorizacija zuba

Zubna gleđ je svakodnevno podložna procesima gubljenja i dobijanja minerala (mineralizacija i demineralizacija).

Zubna gleđ je svakodnevno podložna procesima gubljenja i dobijanja minerala (mineralizacija i demineralizacija). Stvaranje naslaga na zubima je pogodno tle za pojavu bakterija koje se hrane šećerima u našim ustima, a ujedno proizvode kiseline koje rastvaraju kristale na površini zuba.


Mr.sci.dr.spec. Nemanja Popović, vlasnik i direktor klinike sa ponosom ističe da im se pacijenti iz Srbije, okruženja i čitavog svijeta iznova i iznova vraćaju i da se kod njih kontinuirano usavršavanje, uvođenje novih tehnologija, materijala i tehnike rada podrazumijevaju. U nastavku teksta pročitajte više. 


Fluorizacija zuba

Zubna gleđ je svakodnevno podložna procesima gubljenja i dobijanja minerala (mineralizacija i demineralizacija). Stvaranje naslaga na zubima je pogodno tlo za pojavu bakterija koje se hrane šećerima u našim ustima, a ujedno proizvode kiseline koje rastvaraju kristale na površini zuba. Na taj način počinje faza demineralizacije. Obrnut proces je izgrađivanje gleđi ponovo, a za taj uspješan korak presudna je uloga minerala poput fluora, kalcijuma ili fosfata koji se talože na zubima. Fluorizacija zuba je proces koji treba redovno preventivno sprovoditi na 6 mjeseci do godinu dana, u zavisnosti od stanja zubne gleđi. Najbolje je proces izvesti tokom redovne kontrole, posle profesionalnog čišćenja zuba. Zubi moraju biti u potpunosti čisti i bez naslaga kako bi efekat bio potpun. Poželjno je i da svi zubi budu zdravi, odnosno bez procesa i karijesa.  Tretman se može izvoditi stavljanjem posebnih gelova direktno na zube i  traje oko 15 do 20 minuta. Za to vrijeme pacijent drži usta blago otvorena, kako ne bi došlo do spiranja gela pljuvačkom.

Dr. Popovic Dental Clinic, Beograd

Komentariši